counter

Ημιμαραθώνιος Αθήνας: Ο Παναγιώτης Καραϊσκος μεγάλος νικητής για πέμπτη χρονιά

Ο Έλληνας μαραθωνοδρόμος Παναγιώτης Καραΐσκος τερμάτισε στην πρώτη θέση του 11ου Ημιμαραθωνίου που διεξήχθη στο κέντρο της Αθήνας σήμερα Κυριακή 19 Μαρτίου.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος, μετά το 13ο χιλιόμετρο ξέφυγε από τους αντιπάλους του και για πέμπτη φορά στην καριέρα του κέρδισε τον αγώνα που διεξάγεται παράλληλα με το πανελλήνιο πρωτάθλημα της απόστασης.

Ημιμαραθώνιος Αθήνας - Ο χρόνος που τερμάτισε ο Παναγιώτης Καραΐσκος

Ο ίδιος τερμάτισε στην πρώτη θέση με χρόνο 1.07.56, με τον Δημήτρη Τσάκαλο να ακολουθεί στη δεύτερη θέση με έξι δευτερόλεπτα διαφορά. Στην τρίτη θέση βρέθηκε ο νικητής του μαραθωνίου τον Νοέμβριο Χαράλαμπος Πιτσώλης με 1:08:33.

Στις γυναίκες, η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου επικράτησε με χρόνο 1:17.46, με την Βασιλική Κωνσταντοπούλου (1:18.28) και την Σταματία Νούλα (1:21.13) να ακολουθούν.