counter

Θρίαμβος του Ολυμπιακού! Νίκησε την Ατλέτικο Μανδρίτης 3-2

Ολυμπιακός

Με ένα εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο, ο Ολυμπιακός έκανε το ιδανικότερο ξεκίνημα στο Champions League και έβαλε τις βάσεις για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στον όμιλό του. Η ομάδα του Μίτσελ «λύγισε» με 3-2 την πανίσχυρη Ατλέτικο Μαδρίτης στο κατάμεστο «Γ. Καραϊσκάκης», στην πρεμιέρα της στη φετινή διοργάνωση και μαζί με τη Γιουβέντους, που νίκησε με 3-2 τη Μάλμε στο άλλο ματς του ομίλου, βρίσκεται πλέον στην κορυφή του γκρουπ.

Οι Πειραιώτες ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ απέναντι στους πρωταθλητές Ισπανίας μόλις στο 13ο λεπτό με ένα τρομερό σουτ του Μαζουάκου, ο Αφελάι στο 31΄ έγραψε το 2-0, μετά από πάσα του Τσόρι Ντομίνγκεζ, ενώ ο Μήτρογλου «σφράγισε» τον «ερυθρόλευκο» θρίαμβο με ένα υποδειγματικό τελείωμα στο 74ο λεπτό, με το οποίο έγινε το 3-1.Για τους «ροχιμπλάνκος» είχε μειώσει σε 2-1 ο Μάντζουκιτς στο 38ο λεπτό, ενώ ο Γκρίεζμαν στο 87΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Οι «ερυθρόλευκοι» παρουσιάστηκαν άκρως αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια και δεν άφησαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν να πάνε χαμένες, ενώ αντέδρασαν σωστά και ψύχραιμα όταν πιέστηκαν από τους Ισπανούς, προστατεύοντας μέχρι το τέλος το προβάδισμά τους.

Πηγή: ΑΝΤΕΝΝΑ.GR